Sprawy windykacyjne

Sprawy windykacyjne

Wiele osób w Polsce musi zmagać się z zadłużeniem w różnego rodzaju instytucjach finansowych, w tym z działalnością firm windykacyjnych, specjalizującymi się w ściąganiu wierzytelności. Niestety, zdarzają się przypadki, w których windykacja jest niesłuszna, w tym kierowana przeciwko osobie nie odpowiadającej za zaciągnięcie danego zobowiązania. Jednakże, polskie prawo daje możliwości uwolnienia się od zadłużenia i ochrony przed windykacją.

Tzw. upadłość konsumencka pozwala zacząć życie „z czystą kartą” nawet tym osobom, które wcześniej tonęły w długach. Także gdy znajdowały się w tzw. spirali zadłużenia, polegającej na zaciąganiu nowych zobowiązań na spłatę poprzednich. Ogłoszenie upadłości wymaga postępowanie przed sądem, do którego należy złożyć odpowiednio przygotowane pisma i dokumentację. Możliwość pozytywnego zakończenia postępowania zależna jest od rodzaju długów oraz powodów, dla których powstały.

W razie wykrycia niesłusznej windykacji, powinno się natychmiast podjąć czynności w celu dokładnego wyjaśnienia sytuacji, poznania skali problemu jego przyczyn. Do tego rodzaju sytuacji często dochodzi w następstwie tzw. kradzieży tożsamości, np. w razie posłużenia się cudzym dowodem osobistym. Potrzebny może okazać się kontakt nie tylko z wierzycielem, ale też z rejestrami dłużników, prokuraturą, a czasem z komornikiem. Pomoc prawna w razie niesłusznej windykacji może doprowadzić do ochrony przed jej skutkami, a nawet uzyskania zadośćuczynienia, zwłaszcza gdy jest skutkiem niestaranności wierzyciela lub firmy windykacyjnej.

Projekt Procesybankowe.pl świadczy pomoc we wszelkich sprawach windykacyjnych, w tym bezpłatną analizę rokowania sprawy oraz dalsze prowadzenie postępowania za indywidualnie ustaloną opłatą.

O nas

procesybankowe.plProcesybankowe.pl to projekt dedykowany przede wszystkim osobom poszkodowanym przez nieuczciwe postępowanie banków i firm windykacyjnych, pozwalający na uzyskanie pomocy od doświadczonych profesjonalistów. Specjalizujemy się przede wszystkim w sprawach kredytów „frankowych”, obligacji GetBack, polisolokat i ubezpieczeń, w tym ubezpieczenia niskiego wkładu własnego oraz spraw windykacyjnych, w tym upadłości konsumenckiej oraz ochrony przed niesłuszną windykacją. Możliwość pomocy w innego rodzaju sprawie jest możliwa, lecz zależy od jej okoliczności i wymaga potwierdzenia po skontaktowaniu się z nami. Projekt Procesybankowe.pl pozwala na uzyskanie bezpłatnej wstępnej analizy rokowania sprawy oraz prowadzenia postępowania aż do jego zakończenia za indywidualnie ustaloną opłatą.

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowana/y pomocą projektu Procesybankowe.pl,
skontaktuj się z nami pod adresem e-mail:

info@procesybankowe.pl


lub pod numerem telefonu:

(+48) 600-452-262


Projekt i wdrożenie al-tair.pl